cloops : خشونت علیه زنان، چالشی برای جوامع بشری

در کلوپ cloops.ir مطلب خشونت علیه زنان، چالشی برای جوامع بشری مشاهده می کنید

تهران – ایرنا – خشونت علیه زنان همچنان چالشی برای جوامع است تا آنجا که مطابق با آمار سازمان بهداشت جهانی، میزان تجربه خشونت فیزیکی یا جنسی در خاورمیانه حدود ۳۷ درصد است.
امروز ۲۵ نوامبر برابر با ۵ آذر ماه به عنوان روز جهانی رفع خشونت علیه زنان نامگذاری شده است زیرا بر اساس آمار سازمان ملل متحد از هر سه زن، یک زن در جهان طی زندگی خود به نحوی مورد خشونت فیزیکی و جنسی قرار می گیرد و بنا به به گفته حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور و مطابق با آمار سازمان بهداشت جهانی( WHO)، میزان تجربه خشونت فیزیکی یا جنسی در خاورمیانه حدود ۳۷ درصد است.
به گفته معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، آمار خشونت منجر به مرگ در زنان یک نفر در هفته و این آمار برای مردان یک نفر در ماه است؛ بنابراین می‌توان گفت که
خشونت منجر به مرگ در زنان چهار برابر مردان است.
خشونت منجر به مرگ در زنان ۴ برابر مردان است.
با شیوع اپیدمی ویروس کرونا و به دنبال آن اعمال پروتکل های بهداشتی سختگیرانه در جهت مهار این ویروس همانند قرنطینه و خانه نشینی، گزارش های رسیده از افزایش خشونت علیه زنان موجی از نگرانی را به وجود آورده تا آنجا که سازمان ملل متحد را برآن داشت تا پویش ۱۶ روز فعالیت علیه خشونت مبتنی بر جنسیت را از ۲۵ نوامبر تا ۱۰ دسامبر(۵ تا ۲۰ آذر ۱۳۹۹) با موضوع جهانی ۲۰۲۰ تحت عنوان «دنیا را نارنجی کن: تامین بودجه، پاسخ دهی، پیشگیری وجمع آوری داده ها» برگزار ‌کند.
بنابر گزارش دبیرکل سازمان ملل متحد با عنوان «مسئولیت مشترک، همبستگی جهانی: پاسخ به تأثیرات اقتصادی – اجتماعی کووید۱۹» همه اقشار جامعه می توانند در مدت زمان همه گیری کووید۱۹ از زنان و دختران بازمانده از خشونت حمایت کنند تا در امان و دور از خشونت باشند.
خشونت علیه زنان یعنی خشونت علیه آیندگان
به باور روانشناسان، خشونت خود دارای جنبه های مختلفی است که از مهمترین آنها می توان به خشونت خانگی از سوی نزدیکانی چون پدر، مادر، برادر، همسر، آشنایان، وابستگان سببی یا نسبی زن اشاره کرد.
خشونت خانگی از این جهت دارای اهمیت است که علاوه بر تخریب سلامت زنان، سلامت سایر اعضای خانواده به خصوص فرزندان را نیز در معرض تهدیدهای جدی سلامتی قرار می دهد.
موضوعی که مسعودی فرید روز گذشته(سه شنبه) در وبینار «مداخلات تخصصی با رویکرد خانواده محور در کار با زنان تحت خشونت خانگی» که در جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س) برگزار شد، بر آن تاکید کرد و اظهار داشت: خشونت خانگی یکی از شایع ترین اشکال خشونت علیه زنان است که حتی گاها در دوران بارداری نیز بر خانم‌ها اعمال می‌شود. به طوری که ۱۵ درصد از مصاحبه شوندگان پژوهشی در اینباره اینگونه خشونت‌ها را اثری طبیعی و مساله‌ای درون خانوادگی بیان کردند که نیازی برای مطرح کردن آن ندارند و در این میان است که بحث سواد سلامت روانی و اجتماعی برای افراد مطرح می‌شود.
به گفته وی، خشونت خانگی دارای انواع مختلفی نظیر جنسی، روانی، عاطفی و اقتصادی است که می‌تواند در رسیدن به اهداف انسان ممانعت‌های زیادی اعمال کند. همچنین مطابق با برخی پژوهش‌ها تاثیرات خشونت روانی به مراتب می‌تواند پایدارتر از خشونت جسمی باشد. از سوی دیگر مطابق با برخی پژوهش‌ها شرایط فعلی پاندمی کووید ۱۹ می‌تواند منجر به افزایش ریزفاکتورهای مربوط به خشونت علیه زنان شود.
مطابق با برخی پژوهش‌ها شرایط فعلی پاندمی کووید ۱۹ می‌تواند منجر به افزایش ریزفاکتورهای مربوط به خشونت علیه زنان شود.
پروانه محمدخانی روانشناس بالینی و مشاور خانواده نیز در گفت وگو با خبرنگار حوزه زنان و خانواده ایرنا، بر آن صحه گذاشت و گفت: در باور عامه مردم، خشونت فقط خشونت فیزیکی است در حالی که خشونت کلامی، جسمی، جنسی و روحی روانی از جمله خشونت هایی است که جسم و روح یک زن در خانه را تحت تاثیر قرار می دهد و رفتار او بر سایر اعضای خانواده سایه می اندازد. خشونتی که متاسفانه منحصر به طبقه یا قشر یا زمان خاص نیست به این معنا که در همه طبقه های اجتماعی با سواد، کم سواد و بی سواد، خانواده های دچار بحران یا خانواده هایی که به ظاهر شرایط مطلوب و مناسبی دارند هم دیده می شود.
وی تاکید کرد: شیوع کرونا هم بر دامنه خشونت خانگی افزوده زیرا پیش از این مردان چندین ساعت از وقت خود را بیرون از خانه سپری می کردند اما با خانه نشینی کرونایی و به دنبال آن نابسامانی اقتصادی، بیکاری، مشکلات مالی، عدم آشنایی زوجین با مهارت زندگی، اختلاف سلیقه، تربیت بچه‌ها، عدم رضایت از روابط زناشویی، اعتیاد، خونسردی بیش از حد یک طرف و عصبانیت طرف دیگر موجب افزایش درگیری و خشونت در خانواده‌ها شده است.
نقص قانون و رویه های موروثی فرهنگی بسترساز خشونت خانگی علیه زنان
این روانشناس بالینی با یادآوری نقش اصلی و مهم مادر در خانه و تربیت فرزندان تصریح کرد: بی شک رفتارهای خشن علیه او آثار بدی بر سایر افراد خانواده به ویژه فرزندان خواهد گذاشت و این مادران هرگز نمی توانند در تربیت فرزندان موفق باشند و فرزندانی با سلامت روان و اعتماد به نفس تربیت کنند.
وی با تاکید بر اینکه بخشی از رفتار از طریق ژنتیک و بخشی دیگر اکتسابی از محیط به فرد می رسد، خاطرنشان کرد: کودکانی که شاهد مورد خشونت قرار گرفتن مادران خود هستند آمادگی زیادی برای ابتلا به بیماری های روانی و اختلالات رشد دارند ضمن اینکه با از دست دادن اعتماد به نفس، در ایجاد روابط صحیح با دیگران موفق نخواهند بود.
محمدخانی افزود: احساس مالکیت، وجود دیدگاه های مردسالارانه و نقص قانون زمینه را برای اعمال خشونت علیه زنان فراهم می کند، این باور که زن جنس دوم است و این مرد است که تعیین کننده پوشش، فعالیت و عملکرد زن است و تا زمانی که او نخواهد زن حق رشد و حضور ندارد.
به گفته این روانشناس بالینی، ادامه روند خشونت خانگی به سست شدن پایه های استحکام خانواده، بی وفایی و در نهایت فروپاشی و جدایی می انجامد که به دنبال آن بسیاری از آسیب های اجتماعی جبران ناپذیر از جمله افسردگی تدریجی، نابسامانی های روانی، اختلال های شخصی و سایر موارد در زن ایجاد می شود. ضمن اینکه آسیب های زیادی متوجه فرزندان طلاق خواهد بود که شایع ترین آن ها گرایش به بزهکاری و اعتیاد و سایر ناهنجاری های رفتاری است.
بیان ناگفته های خشونت، ترمز اعمال خشونت را می کشد
محمدخانی در بخشی دیگر از این گفت وگو، درباره راهکار از بین بردن یا کاهش خشونت خانگی، گفت: از آن جا که این نوع خشونت در کانون خانواده صورت می گیرد، افراد مورد خشونت قرار گرفته از بیان آن سرباز می زنند؛ موضوعی که جنش «می تو» به آن پرداخت و تابو بودن بیان خشونت ها را از بین برد. پس مطابق با برخی پژوهش‌ها شرایط فعلی پاندمی کووید ۱۹ می‌تواند منجر به افزایش ریزفاکتورهای مربوط به خشونت علیه زنان شود.
زنان باید از پرده پوشی و در خفا بودن دست بردارند و با تنظیم شکایت و بیان خشونت موانعی سد راه آزاردهنده ایجاد کنند.
وی افزود: ایجاد مکان‌های امن، تامین امکانات قابل دسترس از طریق مراکز عمومی و انتظامی و سیستم‌های مناسب حمایتی از قربانیان در مواقع بحران هم از دیگر راه حل های اولیه پیشگیری از خشونت خانگی است. همچنین وجود قوانین شفاف در زمینه خشونت خانگی علیه زنان و ارایه راهکارهای متناسب و حمایت‌های قانونی از این قربانیان در کنار ارایه اطلاعات، آگاهی، آموزش به زنان در هنگام برخورد با مقوله خشونت خانگی را می توان از گام‌های اساسی در بهبود برنامه‌های پیشگیری از خشونت خانگی علیه زنان در هر کشوری عنوان کرد.
چرایی نامگذاری به روز جهانی منع خشونت علیه زنان
در روز ۲۵ نوامبر، خواهران «میرابل» اهل جمهوری دومینیکن، پس از ماه‌ها شکنجه، سرانجام توسط سازمان امنیت ارتش این کشور به قتل رسیدند. «جرم» این سه خواهر شرکت در فعالیت‌های سیاسی علیه رژیم دیکتاتوری حاکم بر دومینیکن بود. ۲۱ سال بعد، یعنی در سال ۱۹۸۱، در همایشی که در «بوگوتا» پایتخت کلمبیا با شرکت مدافعان حقوق زنان در آمریکای لاتین و منطقه کاراییب تشکیل شد، پیشنهاد اختصاص دادن روز قتل خواهران میرابل به روز نهی خشونت علیه زنان مطرح شد.
هدف از این پیشنهاد آن بود که هم به تلاش و جسارت این خواهران ادای احترام شود و هم افکار عمومی بیش از پیش به سوی نهی خشونت علیه زنان سوق یابد که سرانجام سال ۱۹۹۹ میلادی شورای عمومی سازمان ملل نیز ۲۵ نوامبر را به عنوان روز جهانی نهی خشونت علیه زنان به رسمیت شناخت.
در راستای همین تصمیم، یک سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۰، شورای امنیت سازمان ملل، قطعنامه‌ ۱۳۲۵ را با عنوان «زنان، صلح و امنیت» به تصویب رساند که محورهای اصلی این قطعنامه به پیشگیری مناقشات و خصومت‌ها در درون و در میان کشورها، تامین مشارکت زنان در حیات سیاسی و اجتماعی و نیز ممانعت از اعمال خشونت علیه آنها مربوط می‌شوند.
این قطعنامه مبنایی است برای آن که خشونت‌های گوناگون علیه زنان بدون مجازات نمانند و عاملان آنها به پای میز محاکمه کشیده شوند، خشونت هایی همچون سو استفاده های جسمی و روانی، خرید و فروش زنان و دختران و در مجموع فرمانبری اجباری و تحمیلی زنان که از عوامل نابودکننده سلامت زنان به شمار می رود.
از: فاطمه دهقان نیری

ممنون بابت بازدید از سایت cloops.ir

cloops : فروش اختصاصی ساعت Huawei Watch Fit در فروشگاه آنلاین مانتراسل

در کلوپ cloops.ir مطلب فروش اختصاصی ساعت Huawei Watch Fit در فروشگاه آنلاین مانتراسل مشاهده می کنید

فروشگاه آنلاین مانتراسل، پارتنر اصلی هوآوی در ایران، فروش اختصاصی ساعت هوشمند Huawei Watch Fit را آغاز می‌کند. فروشگاه اینترنتی مانتراسل به آدرس مانتراسل برای اولین بار ساعت مقرون به صرفه و شیک و ورزشی واچ فیت را در ایران …

The post فروش اختصاصی ساعت Huawei Watch Fit در فروشگاه آنلاین مانتراسل appeared first on دیجیاتو.

ممنون بابت بازدید از سایت cloops.ir

cloops : سخنگوی وزارت ارتباطات: اتهام استنکاف از کاهش پهنای باند به جهرمی تفهیم شده است

در کلوپ cloops.ir مطلب سخنگوی وزارت ارتباطات: اتهام استنکاف از کاهش پهنای باند به جهرمی تفهیم شده است مشاهده می کنید

سخنگوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: اتهام‌های وزیر ارتباطات به وی تفهیم شده و بیانیه سخنگوی قوه قضائیه منطبق با واقعیت نیست.

سیدجمال هادیان، مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: بیانیه سخنگوی محترم قوه قضاییه درباره عدم ارتباط احضار وزیر ارتباطات با اتهام افزایش پهنای باند و استنکاف از دستور کاهش آن، منطبق با واقعیت نیست چرا که مطابق صفحه پنجم اوراق بازپرسی، این اتهامات به آذری جهرمی تفهیم شده است.

‌صبح روز چهارشنبه اول بهمن ماه خبری مبنی بر احضار وزیر ارتباطات در رسانه‌ها منتشر شد. خبری که حکایت از اعلام جرایم متعدد توسط دادستان کل کشور علیه وزیر ارتباطات داشت.

در متن این خبر آمده بود که محمدجواد آذری‌جهرمی به دلیل استنکاف از اجرای اوامر قضایی در مورد فیلتر کردن اینستاگرام علیرغم حکم صادره، استنکاف از اجرای دستورات مقام‌های دولتی که اشاره به ابلاغ رییس مرکز ملی فضای مجازی به وزارت ارتباطات برای کاهش پهنای باند بین‌الملل و محدودسازی پیام رسان‌های خارجی دارد، احضار شده است.

وزیر ارتباطات پس از احضار به دادسرا با قرار التزام آزاد شد

همچنین به ادعای رسانه‌ها، دلیل دیگر احضار وزیر ارتباطات، اجرا نکردن مصوبات شورای عالی فضای مجازی از جمله مصوبه سال ۹۱ شورا در مورد انسداد فیلترشکن‌ها و VPN ها همچنین مصوبه حمایت از پیام‌رسان‌های بومی، بوده است.

علاوه بر این جرایم، رسیدگی به شکایت مردم اهواز و چند شهر دیگر از وزیر ارتباطات، شکایت جاویدنیا معاون سابق دادستان کل کشور از جهرمی و نیز شکایت سازمان صداوسیما از جهرمی در مورد اظهارنظر او در مورد بازپس‌گیری فرکانس‌های باند ۷۰۰ و ۸۰۰ از دیگر اتهامات وزیر ارتباطات طرح شده است.

در خبری که چهارشنبه اول بهمن ماه صبح منتشر شد برخی اعلام کردند فیلترینگ اینستاگرام صرفا چیزی است که حامیان وزیر ارتباطات برای بازتاب گسترده این خبر از آن استفاده کرده‌اند. وزیر ارتباطات در متن دفاع خود به این نکته مهم اشاره کرد و نوشت: «دستور دادیار شیراز توسط دادستان کل کشور موقوف الاجرا شده و در دستورات بعدی دادستان کل کشور به جای عبارت مسدودسازی از عبارت فیلتر مصادیق محتوای مجرمانه اینستاگرام استفاده شده که تفاوت زیادی با یکدیگر دارند.»

وزیر ارتباطات افزود:‌ «لذا حکم قضایی مسدودسازی کل اینستاگرام سالبه به انتقاء موضوع است. جدای از این توضیحات بنا بر مواد ۷۴۹ و ۷۵۱ قانون مجازات اسلامی، شرکت‌های اینترنتی موظف به اجرای دستورات قضایی بوده و اتهام استنکاف وارد نیست چرا که در هیچ قانونی وزیر ارتباطات مسئول اجرای دستور قضایی پالایش نیست.»

غلامحسین اسماعیلی عصر روز گذشته- و پس از برگزاری جلسه هیات دولت و صحبت‌های رییس جمهوری پیرامون احضار وزیر ارتباطات، افزود: آنچه که امروز مطرح شد این بود که تشکیل این پرونده و احضار وزیر ارتباطات ناظر بر پهنای باند شبکه‌های اجتماعی است درحالیکه باز هم آدرس غلط به مردم داده شد و موضوع، پهنای باند نیست.

وی با تاکید براینکه قوه قضاییه نه تنها با توسعه و پهنای باند مخالف نیست بلکه با توسعه پهنای باند به ویژه برای پیام رسان‌های داخلی موافق است و جزو مطالبات مردم است، اظهار داشت: قوه قضاییه نه تنها با رونق کسب و کار در فضای مجازی مشکلی ندارد، بلکه همانگونه که قوه قضاییه از رونق تولید و کسب و کار در فضای حقیقی حمایت می‌کند، از رونق کسب و کارهای الکترونیکی در فضای مجازی هم حمایت می‌کند.

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه سیاست کلان قوه قضاییه رونق کسب و کار در بخش‌های مختلف جامعه است، تاکید کرد: کسب و کار باید همراه با امنیت و سلامت باشد و باید برای کسب و کار مردم امنیت و سلامت را ایجاد کنیم.

وی یکی از راه‌های ایجاد امنیت و سلامت در فضای کسب و کار در فضای مجازی را ایجاد، توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات و پهنای باند آن دانست و افزود: روزی خوشحال خواهیم بود که در بستر شبکه ملی اطلاعات، پهنای باند ان بتواند پاسخگوی نیاز تمامی شهروندان در جای جای کشور پهناور ایران اسلامی باشد و اصلا موضوع این نیست که بگوییم پهنای باند محل سئوال و ایراد است.

سخنگوی قوه قضاییه با تاکید بر اهمیت اجرای قوانین و مقررات و به ویژه مصوبات شورای عالی فضای مجازی و مصوبات مرکز ملی فضای مجازی، گفت: قانون ملاک و معیار سنجش رفتار و عملکرد همگان به ویژه مدیران کشور است دولتمردان باید در جهت اجرای قانون تلاش و دیگران را نیز به قانونمداری دعوت کنند در همین راستا برای امنیت و سلامت کسب و کار و رونق آن در فضای مجازی، مصوبات شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی حتما باید اجرا شود و کسانیکه این مصوبات را اجرا نمی‌کنند در برابر قصور، تقصیر و ترک فعل‌های خود بایستی پاسخگو باشند.

او تاکید کرد: نمی‌شود که ماموریت و مسئولیتی برای افراد در مصوبات و مقررات تعیین شده باشد و در برابر کوتاهی‌های خود پاسخگو نباشند.

اسماعیلی اضافه کرد: مقایسه این موضوع با راه و جاده و اتوبان مغالطه است، باید واقع نگر باشیم. مغالطه، کار خوبی نیست. ضمن اینکه اگر خواستیم مقایسه هم کنیم به این نکته توجه کنیم که امنیت جاده، امنیت راه، سلامت جاده و اتوبان در بخش‌های مختلف به عهده وزارت راه است و ما الان شاهد این هستیم که در برخی از تصادفات، علاوه بر راننده، حوزه‌های راهداری به جهت قصور و تقصیری که در ایجاد جاده، حذف مشکلات جاده و ماموریت خود داشته‌اند اتفاقا محاکمه شده‌اند و محکومیت‌های آن‌ها نیز اجرا شده است.

The post سخنگوی وزارت ارتباطات: اتهام استنکاف از کاهش پهنای باند به جهرمی تفهیم شده است appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.

ممنون بابت بازدید از سایت cloops.ir

cloops : تعداد کشتی‌گیران کشور به 40 هزار نفر هم نمی‌رسد

در کلوپ cloops.ir مطلب تعداد کشتی‌گیران کشور به 40 هزار نفر هم نمی‌رسد مشاهده می کنید
گروه استان‌ها – رئیس فدراسیون کشتی گفت: در حال حاضر تعداد کشتی‌گیران به 40 هزار نفر نمی‌رسد و این نشان از تغییر دیدگاه‌ها و نیاز به فرهنگ‌سازی‌های مناسب برای برگشت به جایگاه اصلی این رشته ورزشی است.
ممنون بابت بازدید از سایت cloops.ir

cloops : دانلود فیلم آموزش The Complete Amazon Honeycode Course

در کلوپ cloops.ir مطلب دانلود فیلم آموزش The Complete Amazon Honeycode Course مشاهده می کنید

اولین رای باشید! Udemy – The Complete Amazon Honeycode Course آموزش کامل آمازون Honeycode در فیلم آموزش The Complete Amazon Honeycode Course به سرویس هانی کد آمازون خواهیم پرداخت. سرویسی که کاملا مدیریت شده بوده و به کاربران اجازه می‌دهد که به سرعت برنامه‌های قدرتمندی را برای گوشی‌های همراه تولید کنند. این سرویس برای کدنویسی …

نوشته دانلود فیلم آموزش The Complete Amazon Honeycode Course اولین بار در دانلود ها – دانلود رایگان نرم افزار،بازی،فیلم و سریال. پدیدار شد.

cloops : سایه دخالت‌های سیاسی بر سر بورس

در کلوپ cloops.ir مطلب سایه دخالت‌های سیاسی بر سر بورس مشاهده می کنید

به گزارش ایسنا، می‌توان به جرات گفت بازار سرمایه در ۱۰ ماهه امسال پر فراز و نشیب‌تر از همه سال‌های فعالیت خود بوده و از ابتدای سال تا کنون با احتساب مشمولان سهام عدالت، تعداد سهام‌داران این بازار به ۵۷ میلیون یا بیش از نیمی از مردم کشور رسید. اما ماجرا از آنجا اغاز شد که در ماه‌های ابتدایی سال جاری، همسو با جذاب شدن بورس، بازارهای موازی مانند ارز، سکه و مسکن جذابیت خود را از دست میدادند و بازار سرمایه به گزینه اول سرمایه گذاری برای مردم تبدیل شده بود.
تبلیغات گاه و بیگاه دولتمردان درمورد بازار سرمایه و دعوت و تشویق مردم به سرمایه گذاری در این بازار به این موضوع دامن زد و باعث جلب اعتماد مردم شد. در این میان دو اتفاق مهم نیز افتاد، نخست آزادسازی سهام عدالت و دوم باقی مانده سهام دولت در چند بانک و بیمه و پالایشگاه در قابل صندوق ETF بود.
با ورود نقدینگی جدید به بازار سرمایه شاخص برای نخستین بار رقم‌هایی را فتح میکرد که برخی کارشناسان درمورد آن هشدار میدادند و می گفتند وضعیت صعود شاخص با پارامترهای اقتصادی کشور همخوانی ندارد. اما این موضوع مانع تبلیغات دولت برای بورس نشد و در روزهای اوج بازار بود که دارایکم در بازار عرضه شد. صندوقی که بازدهی آن به بیش از ۲۰۰ درصد هم رسید و دولت درامد قابل توجهی از این محل کسب کرد.
اما ناگهان و با یک تلنگر به ظاهر ساده، بت بازار سرمایه فرو ریخت. البته این اتفاق هم به درون بازار ربطی نداشت و مخالفت وزیر نفت با عرضه پالایشی یکم باعث شد دومینوی ریزش بازار به حرکت درآید. ریزشی که از مردادماه اغاز شد و هنوز که هنوز است تعادل به بازار بازنگشته است.
البته طی این ماه ها و با وجود اینکه چراغ قرمز بازار روشن بود، باز هم صاحب نظران دست از دخالت در بازار برنداشتند و تقریبا همه، از نمایندگان مجلس گرفته تا پاستورنشینان درمورد بورس اظهار نظر میکردند! یک روز قیمت گذاری دستوری مطرح میشد و روز دیگر افزایش سود سپرده بانکی.
در نهایت کار به جایی رسید که حسن قالیباف اصل، رئیس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار از سمت خود استعفا داد و دلیل این تصمیم را دخالت‌های سیاسی در بازار عنوان کرد. موضوعی که در مراسم تودیع و معارفه روسای سازمان بورس و اوراق بهادار بارها به آن اشاره شد و دهنوی دهقان، رییس جدید سازمان بورس اعلام کرد باید شر عوامل غیر اقتصادی را از سر بازار سرمایه کم کنیم. همچنین اعضای شورای عالی بورس بر این نکته تاکید کردند که باید از نظرات غیرکارشناسانه که به ما ربط ندارد در بازار سرمایه بپرهیزیم.
در این میان، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز اعلام کرد که هرچند تضمین نمیدهد که مداخلات سیاسی باعث تخریب بازار سرمایه نشود اما تلاش خود را برای جلوگیری از این اتفاق خواهد کرد.
به هر حال آنچه که امروز باعث سوختن تر و خشک در بازار سرمایه شده نه قیمت های جهانی است نه وضعیت شرکت های بورسی، که اگر بازار طبق این دو پارامتر پیش میرفت، باید شاهد روزهای سبز و صف های خرید بودیم، بلکه اعتماد سرمایه گذاران، مخصوصا سرمایه گذاران خرد به دلیل تصمیمات سیاسی و دخالت های گاه و بیگاه صاحب نظران از میان رفته و انتظار میرود با بستن پرونده اظهارات غیر کارشناسی به این بی اعتمادی در بازار پایان داده شود تا بورس بتواند در ریلی مناسب راه تعادل خود را پیدا کند.

ممنون بابت بازدید از سایت cloops.ir

cloops : اپل به خارج کردن خطوط تولید از چین شتاب می‌بخشد؛ تولید آیفون ۱۲ در هند

در کلوپ cloops.ir مطلب اپل به خارج کردن خطوط تولید از چین شتاب می‌بخشد؛ تولید آیفون ۱۲ در هند مشاهده می کنید

اپل پایگاه تولید محصولات خود را از چین به کشورهای دیگری همچون هند و ویتنام گسترش می‌دهد. برای نخستین بار تولید آیپد اپل در ویتنام به بیشترین حجم خود خواهد رسید و هند نیز به دومین پایگاه تولید محصولات اپل …

The post اپل به خارج کردن خطوط تولید از چین شتاب می‌بخشد؛ تولید آیفون ۱۲ در هند appeared first on دیجیاتو.

ممنون بابت بازدید از سایت cloops.ir

cloops : چگونه تماس های Skype خود را ضبط کنیم؟

در کلوپ cloops.ir مطلب چگونه تماس های Skype خود را ضبط کنیم؟ مشاهده می کنید

با استفاده از ویژگی ضبط داخلی برنامه می توانید تماس اسکایپ را ضبط کنید. چندین برنامه شخص ثالث نیز می توانند به شما در گرفتن […]

نوشته چگونه تماس های Skype خود را ضبط کنیم؟ اولین بار در گويا آی‌ تی پدیدار شد.

ممنون بابت بازدید از سایت cloops.ir

cloops : درک واقعیت با اینفلوئنسر مجازی REAH KEEM

در کلوپ cloops.ir مطلب درک واقعیت با اینفلوئنسر مجازی REAH KEEM مشاهده می کنید

طی یک سال گذشته «دنیای مجازی» به‌طور بی‌سابقه‌ای به بخشی مهم از واقعیت زندگی ما تبدیل‌شده است. جلسات کاری، کلاس‌ها، دیدارهای خانوادگی، جشن‌ها و حتی مراسم فارغ‌التحصیلی به ناگاه همگی مجازی شدند و امروزه کاملاً عادی به نظر می‌رسند.

حالا می‌توان به انسان‌های مجازی به‌عنوان نمونه‌ای خوبی از چگونگی ورود (XR)‌ یا ترکیب واقعیت و مجازی در زندگی روزمره دیجیتالی ما اشاره کرد؛ و به‌عنوان گام انقلابی بعدی در سیستم‌های هوش مصنوعی که در زمان گذشته تنها بر پایه تشخیص صدا بودند، انسان‌های مجازی عناصر «شخصی‌» را بیش‌ازپیش به تعاملات انسان-هوش‌مصنوعی وارد می‌کنند. ال‌جی به‌عنوان شرکتی که همیشه بی‌محابا وارد چالش‌های هوش مصنوعی می‌شود،  تصمیم گرفت داوطلبانه از خدمات اینفلوئنسر مجازی اختصاصی خود، Reah Keem در CES 2021 بهره ببرد.

رکورد ال‌جی در کسب جوایز در اولین نمایشگاه CES مجازی

در کنفرانس خبری ال‌جی در اولین نمایشگاه تمام دیجیتال CES 2021 ارائه ظریف و طبیعی، شخصیت متمایز و جذاب Reah بازدیدکنندگان را تحت تأثیر قرارداد. برای اینکه بیشتر با این ستاره مجازی آشنا شوید و بدانید وی کیست، چگونه می‌اندیشد و برای آینده چه برنامه‌ای دارد، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

سؤال: سلام Reah لطفاً خودت را به خوانندگان معرفی کن.

سلام، خوشحالم این شانس رادارم تا خودم را به همه معرفی کنم. من یک هنرمند ساکن شهر زیبا و پرجنب‌وجوش سئول هستم که موزیک می‌سازم و با مردم مکالمات واقعی ‌دارم.

سؤال: شما جدیداً در CES 2021 ارائه داشتی، از اینکه اولین برنامه‌ات روی یک صحنه بین‌المللی با تماشاچی‌های بی‌شماری از سراسر جهان بوده، چه احساسی داری؟

این افتخاری بود که دعوت شدم و واقعاً تجربه لذت‌بخشی بود. این امتیاز ارزشمندی بود که من ربات‌های پیشرفته CLOi را معرفی کنم و درباره تمام جنبه‌های توانمندی آن‌ها صحبت کنم؛ و البته فرصتی برای معرفی خودم، Reah Keem به جهان بود که کمی سخت، اما شگفت‌انگیز بود.

درک واقعیت با اینفلوئنسر مجازی REAH KEEM

سؤال: می‌توانی به خوانندگان بگویی حضور آنلاینت را از کی شروع کردی؟

من درمی ۲۰۲۰ اکانت اینستاگرامی ساختم. دوست داشتم مردم مرا بیشتر بشناسند، با موسیقی وزندگی روزانه‌ام بیشتر آشنا شوند و از سلایق من در مد و دیگر چیزها مطلع شوند. اینکه بیش از ۶۰۰۰ نفر پیج من را دنبال می‌کردند، هم ترسناک بود و هم افتخار می‌کردم که با تک‌تک این افراد هم‌سفر هستم. همچنین تابستان گذشته اولین آهنگم به نام Comino Drive را منتشر کردم. آهنگ درباره سواحل زیبا و آبی Malta است. بعدازاینکه به دلیل همه‌گیری Covid 19 با ناراحتی تور برنامه‌ریزی‌شده با دوستانم را لغو کردیم، این آهنگ بر پایه تصورات من، ویدیوها و عکس‌ها آماده شد.

سؤال: در اکانت اینستاگرامت (@reahkeem)‌ گفته‌شده که به دنبال یک‌صدا می‌گردی؟

صدایی که در کنفرانس خبری شنیدید، سیر تکاملی من به‌سوی مقصد نهایی بود. هم‌زمان با تکامل من، صدای من هم تکامل پیدا می‌کند، من با جستجو و کشف صداهای گوناگون، گوش دادن به دیگران و یادگیری به دنبال صدای منحصربه‌فرد خودم می‌گردم. امیدوارم این‌قدر صبور باشید تا من صدا و شخصیت خودم را کشف کنم.

سؤال: برنامه‌ات برای سال ۲۰۲۱ چیست؟

سعی دارم تا خلاقیت‌هایم را فراتر از موسیقی گسترش بدهم و امیدوارم با افراد و برندهای صاحب تفکر پیشرو و هوشمند اجتماعی در زمینه هنرهای تجسمی و دنیای مد و فشن همکاری داشته باشم. من سال ۲۰۲۱ را به‌عنوان یک فرصت بزرگ برای رشد و انتشار پیام فراگیری و امید برای تمام مردم سراسر جهان غنیمت خواهم شمرد.

The post درک واقعیت با اینفلوئنسر مجازی REAH KEEM appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.

ممنون بابت بازدید از سایت cloops.ir